Utskriftsvennlig versjon

Administrativ organisering

Organisasjonskart

1. september 1977 ble fylkeskommunen delt fra Buskerud fylkesmannsembete. Løpende saker ble overført fylkeskommunen fra denne dato, likeså alle løpende personalmapper.

Fylkesrådmenn - oversikt

Kjersti Bærug Hulbak, konstituert 22 juni 2018 - dd

Georg N. Smedhus, 2015 - juni 2018

Linda Verde, konstituert juni-august 2015

Runar Hannevold, 2010 - 2015

Matz Sandmann, 1996 - 2010

Bjarne Stabæk, 1985 - 1995

Arvid Henschien, 1980 - 1985

Ragnar Christiansen, 1978 - 1980

Arvid Henschien, konstituert 1977 - 1978

Laster...